O Pořadateli 

Proč pořádáme soutěž Co chutná Mladým?

Je nás 14, jsme přátelé, vyrábíme víno a ještě nám nebylo 40. Jsme Mladí vinaři.

Do roku 2016 jsme se potkávali různě. Někteří ve škole na Zahradnické fakultě, u vína nebo piva, v našich vinařstvích a sklepech. Spojovala nás vždy vášeň pro to, co děláme – o víně a všem okolo něj jsme se dokázali bavit hodiny. A protože jsme chtěli do našeho světa vtáhnout i další spřízněné duše a dát všemu dění záštitu a jasnější směr, založili jsme spolek Mladí vinaři.

Chceme budovat pozitivní vztah k moravskému a českému vínu u široké veřejnosti. Chceme vám vyprávět, jak víno vzniká a jak se při jeho výrobě bavíme nejdřív ve vinohradě a potom ve sklepě. Co všechno se musí stát před tím, než se víno dostane do lahve a může bavit i vás.

Spojujeme své síly a necháváme rivalitu a konkurenční boj těm, které to baví. My víme, že dobré věci si nekonkurují a víno je tak široký a pestrý obor, že v něm vyniká každý z nás. Věříme, že vzájemná podpora, sdílení know-how, trendů a inspirace vede k vínům s přidanou hodnotou, která je důležitější než samotný produkt. A tuhle přidanou hodnotu chceme přinášet nejen našim zákazníkům, ale také moravskému a českému vinařství obecně.

Hrdě se hlásíme k tradicím Moravy a chceme propagovat Českou republiku jako tradiční vinařský region, který však také umí následovat i udávat nové trendy v oboru.

Víno pro nás nejsou čísla a byznys, ale zážitky a emoce.

Jsme Mladí vinaři a víno je náš život.

PARTNEŘI AKCE

HLAVNÍ PARTNER

VinarskyRaj_logo-2017-60.png
projekt_s_podp_VF.png
1_Logo-NVC_ramecek_napis.png
Etiflex-rodinna-tiskarna-logo.jpg
MKM s textem.png
RadekILCIK-logo-graficky-designer.png

Protože…

 • …máme podobný pohled na víno, byť každý z nás přistupuje k vinicím i k technologii výroby vína svou vlastní cestou. 

 • …vám chceme ukázat, jaká vína nás baví. Jsou to vína strukturovaná, suchá, s příběhem, charakterem a duší.

 • …chceme ukázat světu, že dokážeme vybrat vína, která mají potenciál úspěšně reprezentovat Českou republiku v zahraničí.

 • …toužíme poznat mladé talenty mezi vinaři.

 • …se nám líbí ta výzva. Chceme prostě uspořádat soutěž plnou mladé energie. A ukázat, co preferuje nastupující generace vinařů.

 

Vinařství patří k oborům, ve kterých je důležité – podle nejlepších tradic řemesla – jít s dobou, srovnávat svou práci s ostatními, podívat se do světa… Anebo pozvat svět, aby se o své zkušenosti přijel podělit k nám.

Chceme touto cestou nabídnout vzdělávání a nové poznatky od nás i ze světa celé odborné vinařské obci. To je důvod, proč v rámci programu soutěže pořádáme také konferenci. Víme, jak je důležité cestovat do zahraničí a inspirovat se v zemích, kde ušli v našem oboru už delší cestu, a v něčem nám ukázali směr. Nemusíme vždycky na všechno přicházet sami, někdy je jednodušší a inspirativnější podívat se, jak to dělají jinde.

 

V minulých letech jsme na konferenci přivítali tyto přednášející:

 • Andreas Wickhof, Weingut Bründlmayer / Master of Wine

 • Laura Perschel, Wilmess GmbH

 • Steffen Röll, Weingut Nägelsförst 

 • Nathalie Mairesse, Tonnellerie François Frères

 • Heinz Frischengruber, Domän Wachau

 • Manuel Brixius, Weingut Brixius

 • Borbála Oláhné Horváth, Szent István University

 • Jan Stávek, Víno J. Stávek & Česká zemědělská univerzita, člen spolku Mladí vinaři